HİLMİ GÜLER: ORDU’YA YENİ BİR VİZYON GETİRECEĞİZ

"ORDU YENİ İŞ SAHALARIYLA, DENİZİYLE, TURİZMİYLE, TARIM VE HAYVANCILIĞI İLE KALKINACAĞI, GELİŞECEĞİ YENİ BİR DÖNEME GİRİYOR"

HİLMİ GÜLER: ORDU’YA YENİ BİR VİZYON GETİRECEĞİZ
HİLMİ GÜLER: ORDU’YA YENİ BİR VİZYON GETİRECEĞİZ Yönetici
Bu içerik 828 kez okundu.

“ÇOCUKLUĞUMDA MELET IRMAĞI’NIN KÖYÜMÜZDE YOL, SU, ELEKTRİK YOKTU. GAZ LAMBASI YAKIYORDUK, IRMAKTAN GÜĞÜMLERLE SU GETİRİYORDUK. BUGÜN ULUSLARARASI YOL GEÇİYOR, YAPTIĞIMIZ BARAJLA MELET IRMAĞINDAN EVLERE SU VE ELEKTRİK GELİYOR. İŞTE YENİ DÖNEMDE ORDU’NUN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİREN VİZYON PROJELERİ UYGULAYACAĞIZ”

Miting ve programlarında vizyon projelerini anlatmaya devam eden AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Baykan Adayı Mehmet Hilmi Güler, bu kez çocukluğunun geçtiği mahalledeydi. Güler, Karaağaç-Hacılar-Gümüşköy ve Kuylu Mahallerinin ortak mitinginde hemşerileri ve dostlarıyla biraraya geldi.

Karaağaç-Hacılar-Gümüşköy ve Kuylu Mahallerinin Karadeniz-Akdeniz yolunun başlangıç noktasında olduğunu hatırlatan Güler, “Buralarda 140 yıldır dereyolu konuşuluyordu. O dereyolu bugün Karadeniz ile Akdeniz’i biraraya getiren yol haline geldi. Bu yolun açılmasıyla bu alanlar ileride çok değerlenecek. O sebeple araziler daha çok kıymetlenecek. O sebeple ileride iyi bir kazanç getirecek alanlar olacağı için satmamanızı tavsiye arazilerinizi ediyorum” dedi.

YENİ İŞ SAHALARI GELİYOR

Yine bu 4 mahallenin ortak noktasında 2. Organize Sanayi bölgesi kurulacağını belirten Güler,  “Yaklaşık 800 dönümlük alan üzerine kurulacak olan 2. Organize Sanayi Bölgesi Ordu ilinin gelişimi için son derece önemli bir yatırım ve en az 10 bin kişinin iş imkânı bulacağı bir sanayi alanı olacak. Çünkü artık seçim dönemi bir hafta sonra bitecek ve geçim dönemi başlayacak. O sebeple iş imkanlarının ortaya çıkarılması için hemen kolları sıvayacağız. Ordu’nun her ilçesinde yeni iş imkanları ortaya çıkarmak için turizm ve sanayi imkanlarını ortaya çıkaracağız” diye konuştu.

“GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN VİZYON PROJELERİ UYGULAYACAĞIZ”

Güler, Ordu’da vizyon ve geleceği şekillendiren projeler uygulayacaklarını vurgulayarak, “Bakın ben çocukluğumdaki evde küçük gaz lambaları yakıyorduk. Suyu ise şu Melet ırmağından güğümlerle getiriyorduk. Yani yol, su, elektrik yoktu. Bugün ise melet ırmağından elektrik üretiyoruz, evlerimiz aydınlanıyor. Asırlık yol hayalimizi gerçekleştirdik ve Karadeniz-Akdeniz yolu buradan geçiyor. Su hayalimizi gerçekleştirdik Melet ırmağından su evlere akıyor. Yakın zamanda Çambaşı yaylasından da içme suyu getirilecek. İşte yeni dönemde de başlatacağımız çalışmalarla Ordu’yu geleceğe taşıyan vizyon projelerimizi uygulamaya başlayacağız. Ordu yeni iş sahalarıyla, deniziyle, turizmiyle, tarım ve hayvancılığı ile kalkınacağı, gelişeceği yeni bir döneme giriyor” şeklinde konuştu.

Güler, mitingin ardından halkın sevgi gösterileriyle karşılaştı. “Ordu seninle gurur duyuyor” coşkulu sloganları altında hemşerileri ve dostlarıyla hasret gideren Güler, gün içinde Kabadüzlüler Derneği ve 3 bin kişinin ikamet ettiği Memur-Kent’te vatandaşlarla toplantılarda biraraya geldi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN TOMAKİN; AK PARTİ’NİN İL BAŞKANI BELLİDİR
BAŞKAN TOMAKİN; AK PARTİ’NİN İL BAŞKANI BELLİDİR
ULAŞIM KONFORU ARTIYOR
ULAŞIM KONFORU ARTIYOR